Jarný volejbalový turnaj

JARNÝ VOLEJBALOVÝ TURNAJ 7. ročník

Už neuveriteľný 7. ročník Jarného volejbalové turnaja sa konal v sobotu 21.4. v telocvični SOŠ. Šesť odhodlaných družstiev sa prišlo proti sebe postaviť a vyhrať zlatú priečku. Keďže sa nám dve družstvá odhlásili, mohli sme družstvám predĺžiť hranie a tak nehrali do 15 bodov, ale do 20. Družstvá prišli z Hodruše, Žiaru, Jastrabej, Kremnice, Žarnovice a Voznice. Názvami nás opäť nesklamali, prišli ŠLAPINOVCI, ABSTITENTI, LUSTRE, LA PARTA, MARTIN a HODRUŠA. Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín. Finálové zápasy sa hrali až do 25 bodov a boli veľmi vyrovnané a napäté. Umiestnenie bolo nasledovné : 6. miesto LUSTRE, 5. miesto MARTIN, 4. miesto ŠLAPINOVCI, 3. miesto HODRUŠA, 2. miesto ABSTITENTI a 1. miesto LA PARTA. Ďakujeme veľmi pekne vedeniu SOŠ, super rozhodcovi Robovi Bocianovi a spoločnosti REDBULL, že nás opäť milo prekvapila!


JARNÝ VOLEJBALOVÝ TURNAJ 6. ročník

Ako to už býva našim zvykom, tak aj po šiestykrát sme volejbalovo využili aprílovú sobotu. S titulom jarného volejbalového turnaja sme začali s prípravami, aby sme v sobotu 29.4. v telocvični SOŠ, mohli privítať družstvá odhodlané vyhrať. Jedinou a podstatnou zmenou bol tento rok maximálny počet družstiev. Na minulom turnaji (novoročný) sme mali až 9 družstiev čo sa časovo, organizačne a spravodlivo rozdeliť nedalo. Preto sme sa rozhodli predísť komplikáciám. Avšak, ako býva dobrý zvykom, tie nastali. Jedno družstvo sa pár dní pred sobotou odhlásilo, náhradu sme nestihli zohnať, a v deň turnaja jedno nebolo ani schopné prísť. Takže s chuťou vyhrať sa „pobilo“ medzi sebou len 6 družstiev. Družstvá s názvami Kávopiči, Kamaráci, Do nálady, Strýko Štefan, Hodruša Juniori a La Parta, prišli z Novej Bane, Žarnovice, Hodruše, Žiaru, Kremnice, Hriňovej a pod. Keďže sa zmenšil počet družstiev, upravili sme aj štýl hry. Hralo sa nakoniec každý s každým, na dva sety a 15 bodov, z čoho ten 15. bod bol víťazný. Ak nastala remíza v setoch, hral sa tretí, ale len do 10 bodov. Za sedem hodín hrania sa rozhodlo tak, že na poslednom mieste skončilo družstvo Strýko Štefan, na 5. mieste skončili nováčikovia Do nálady, zemiakovú medailu bez zemiaka získali Hodruša Juniori, tretie miesto patrilo družstvu Kamaráci a vzájomný zápas a fakt, že víťazné družstvo malo len samé výhry, rozhodlo, že na 2. mieste skončili Kávopiči z Hriňovej a prvú priečku jednoznačne získala LA PARTA. Pre družstvá, ktorým sa až tak nedarilo sme mali nachystané diplomy a darčekový balík. Víťazné priečky získali medaile, poháre a diplomy. Veľká vďaka patrí družstvám, že sa zúčastnili na našom turnaji, vedeniu SOŠ a samozrejme členom za organizáciu. Tešíme sa na ďalší, tentokrát letný, volejbalový turnaj !


JARNÝ VOLEJBALOVÝ TURNAJ 5. ročník

Aby sme nezabudli aj na športovcov, tak práve pre nich sme zorganizovali v sobotu 23. apríla Jarný volejbalový turnaj (už) 5. ročník. Sme nesmierne radi, že môžeme každý rok zorganizovať takýto turnaj, pretože rok čo rok prichádza viac a viac družstiev a kvalita zápasov stúpa. Tento ročník sa nám prihlásilo a zúčastnilo neuveriteľných 9 družstiev ! Začali sme hrať o 9:20 a skončili sme až po 18-tej kvôli vysokému počtu družstiev. Zápasov bolo 20 a tento počet sa nedal znížiť, aby si všetci férovo mohli zahrať. Takže ku koncu sme boli všetci veľmi vyčerpaní, ale dotiahli sme to do konca, aj keď s jedným zranením, kedy si jeden hráč bolestivo vyvrtol členok. Družstvá mali aj tento rok zaujímavé názvy : A je to, Turn me, To je jedno, Kávopiči, Podpoľanci, Zjeb, Matoni, Hodruša juniori a Tigri. Dve družstvá prišli až z Hriňovej, taktiež sa zúčastnil Župkov, Jastrabá, Žiar nad Hronom, Žarnovica, Hodruša Hámre a pod. Systém hry bol jednoduchý, ale časovo zdĺhavý. Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín (po 4 a 5 družstiev), hralo sa na dva víťazné sety, 15. bod bol víťazný. Ak by nastala remíza, hral by sa tretí set, kde by bol 10. bod víťazný. V skupinách hrali družstvá medzi sebou, do semifinále postúpili dve prvé družstvá z oboch skupín. Semifinále bolo v našich turnajoch novinkou, prvé družstvo z 1. skupiny hralo s druhým družstvom z 2. skupiny, a druhé družstvo z 1. skupiny hralo s prvým družstvom z 2. skupiny. V semifinále sa rozhodlo, že o 1. miesto zabojovali družstvá Kávopiči a To je jedno, o 3. miesto si zahrali družstvá Matoni a Hodruša juniori. Víťazom tohoročného turnaja sa stal nováčik a to družstvo Kávopiči z Hriňovej, 2. miesto patrilo družstvu To je jedno, 3. miesto získala Hodruša juniori a na 4. mieste skončili hráči z družstva Matoni. Prvé tri družstvá boli ocenené víťazným pohárom, medailami a diplomami. Ostatné družstvá (A je to – 5. miesto, Zjeb a Podpoľanci 6.-7. miesto, Tigri a Turn me 8-9. miesto) získali sladko-slaný balíček a diplomy. Chceli by sme veľmi pekne poďakovať ZŠ Žarnovici za poskytnutie telocvične, všetkým hráčom, Jumati s.r.o. a mestu Žarnovica.


JARNÝ VOLEJBALOVÝ TURNAJ 4. ročník

Štvrtý rok a štvrtýkrát. Práve pod týmto heslom sme sa rozhodli zorganizovať najúspešnejší turnaj medzi mladými v Žarnovici, a to volejbalový turnaj. Plénum Mestského mládežníckeho parlamentu Žarnovica a mesto Žarnovica sa preto rozhodli vyhlásiť turnaj pod názvom JARNÝ VOLEJBALOVÝ TURNAJ 4. ročník. Tento ročník pripadol na sobotu 25. apríla 2015 a ako je dobrým zvykom, konal sa v telocvični Základnej školy na Ul. Fr. Kráľa v Žarnovici. Tesne pred 9:00 hod dorazil tím parlamentu na miesto konania. Zároveň s ním dorazilo aj prvé družstvo a tesne za ním ostatné. Vďaka tomuto, turnaj mohol začať už o 9:20. Na turnaj sa prihlásilo opäť 7 družstiev, čo nás ešte viac utvrdilo, že volejbal má miesto v Žarnovici a oplatí sa ho organizovať každý rok. Na turnaj sa nám prihlásili súťažiaci zo Žarnovice, Župkova, Ostrého Grúňa, Hodruše Hámrov, Žiaru nad Hronom, Hornej Ždane a pod. Družstvá mali aj tento rok veľmi zaujímavé názvy. Boli to : Župkov, Ostrý Grúň, Hodruša team, Simulanti, Tigri, Neprišli sme a To je jedno. Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín po 3 a 4 družstvá. V Každej skupine hral každý s každým, čiže v 1. skupine sa odohrali 3 zápasy a v 2. skupine 6 zápasov. Hralo sa na dva víťazné sety do 15 bodov, pričom 15. bod bol bodom víťazným. Ak nastala remíza na sety, o víťazovi sa rozhodlo podľa skóre za odohraté sety. Turnaj prebiehal bez problémov a tak sme v celku rýchlo prešli k finále. Do finále postúpilo to družstvo, ktoré bolo prvé a druhé zo základnej skupiny. Prvé družstvo z 1. skupiny hralo s prvým družstvom z 2. skupiny a druhé družstvo z 1. skupiny hralo s druhým družstvom z 2. skupiny. Finálové zápasy sa hrali taktiež na dva víťazné sety, ale do 20 bodov, pričom 20. bod, bol bodom víťazným. Ak nastala remíza na sety, hral sa tretí set do 15 bodov, ako v základnej skupine. Do finálových zápasov o 3. a 4. miesto postúpili družstvá Hodruša team a Ostrý Grúň. O 1. a 2. miesto sa pobili Tigri a To je jedno. Celkovým víťazom sa stalo družstvo To je jedno, na 2. mieste skončili Tigri a po udatnom zápase sa na 3. mieste umiestnil Ostrý Grúň a za nimi na štvrtom mieste Hodruša team. Víťazné priečky boli ocenené športovými víťaznými pohármi, medailami a diplomami. Družstvá, ktoré sa neumiestnili obdržali diplomy a sladkú odmenu. Veríme, že sa každým rokom, každým ročníkom a každým volejbalovým turnajom bude zvyšovať záujem o tento šport. Pre skalných fanúšikov a nadšencov volejbalu a našich turnajov „púšťame do éteru“ informáciu o konaní Športového dňa v mesiaci júl, kde si na svoje prídu aj nadšenci iných športov. Športu zdar a vidíme sa všade inde, pretože sme tu pre vás a budeme tu aj ďalších 5 rokov ! :)


JARNÝ VOLEJBALOVÝ TURNAJ 3. ročník

V poradí  tretí volejbalový turnaj sa konal už tradične pod záštitou Mestského mládežníckeho parlamentu Žarnovica. Tento mal výnimočne iný názov a to – (Neskoro) JARNÝ VOLEJBALOVÝ TURNAJ. So zmenou v názve sa tento turnaj aj organizoval za pomoci Európskej únie, Operačného programu vzdelávanie, Iuventy, Kompraxu a mesta Žarnovica. Neskoro jarný sme ho nazvali kvôli tomu, že sa konal až 31. mája 2014, kedy sa už o jari ani nehovorí. Akcia bola už vopred naplánovaná a hľadal sa len vhodný termín, čo zapríčinilo slabšiu propagáciu a oboznámenie všetkých o volejbale. Ďalšou zmenou bol aj počet družstiev počas turnaja. Tento turnaj absolvovali len tri družstvá s názvami AMATÉRI, KVASIČI a HODRUŠA TEAM. Už spomínané družstvá hrali síce rýchlo a pomerne menej zápasov ako po iné ročníky, zápasy boli nepodcenené a fyzicky vyrovnané. Turnaj okrem dobrej atmosféry, sprevádzalo aj tradičné občerstvenie a motivácia v podobe cien, ktoré boli tento ročník zase o čo si bohatšie. Na prvom mieste s počtom bodov 4 skončilo, ako obvykle, družstvo AMATÉROV. Názov ani zďaleka nezodpovedal ich výkonu. Druhé miesto patrilo družstvu HODRUŠA TEAM s počtom bodov 2 a posledné miesto, teda tretie, získalo družstvo KVASIČI. S odovzdaním cien a s približným termínom na konci septembra, kedy by sa mohol konať ďalší turnaj, sme sa rozlúčili.


VOLEJBALOVÝ TURNAJ 2. ročník
Druhý ročník volejbalového turnaja sa konal v telocvični SOŠ v Žarnovici v sobotu 13.4.2013 za účasti 5 družstiev.

VOLEJBALOVÝ TURNAJ 1. ročník
Prvý ročník volejbalového turnaja sa konal v telocvični SOŠ v Žarnovici v sobotu 31.3.2012.