Kino

JA, ZLODUCH 3

Po dlhšej dobe sme pre deti pripravili detské premietanie. Obľúbení Mimoni a ich šéf Gru sa opäť ukázali v našom Kultúrnom dome v Žarnovici. V piatok 13.4.2018 prišlo o 18:00 až 119 ľudí.


VŠETKO ALEBO NIČ

Pri príležitosti MDŽ sme pre všetky dámy, ale aj pánov, ktoré/í majú radi tento film, zorganizovali v sobotu 10.3.2018 premietanie v Kultúrnom dome v Žarnovici. Na premietanie prišlo vyše 40 divákov. 


V ZAJATÍ DÉMONOV 2

Prvým tohtoročným premietaním bolo premietanie pokračovanie úspešného hororu V zajatí démonov 2. Premietali sme v piatok 9.2.2018 o 20:00 v Kultúrnom dome v Žarnovici. Prišlo vás viac ako 90 za čo veľmi pekne ďakujeme :)


BABY ŠÉF

Premietaním detského filmu Baby Šéf (2.12.2017) ako posledným podujatím, sme ukončili rok 2017. Lepšie sa to ukončiť ani nedalo, nakoľko záujem prejavilo až 141 ľudí. Veľmi nás teší, že posledné tri premietania sa páčili a takáto bodka na záver je fakt super. Ďakujeme


MEČIAR

Okrem klasických filmov pre mladých, dospelých a deti sme sa rozhodli trošku skočiť do iného žánru. Film o Vladimírovi Mečiarovi (24.11.2017) prináša možnosť nahliadnuť do zákulisia jeho politiky. O takýto druh filmu prejavilo 63 ľudí, čo nás veľmi potešilo. Keďže tento film je pre niektorých citlivou témou a sám Mečiar študoval v Žarnovici, je vidieť, že aj mladí ľudia sa zaujímajú o politiku.


V ZAJATÍ DÉMONOV

Tak strašne dlho sľúbený a tak dlho presúvaný. Horor chceli ľudia už do začiatku, do prvého premietania v roku 2015. A dočkali sa. V utorok na Halloween 31.10.2017 vstúpili čisto mladí ľudia do skromne vyzdobenej hororovej sály. Keďže sme dokončovali výzdobu a "zopár" ich čakalo vonku, nemohli sme tušiť, že keď otvoríme dvere, tak na nás vyletí cez 152 divákov. Film bol skvelý a pýtajú si pokračovanie.


RÝCHLO A ZBESILO 8

V poradí už ôsme pokračovanie úspešnej ságy Rýchlo a zbesilo sme premietali v piatok 6.10.2017 v Kultúrnom dome v Žarnovici. Pôvodne sme chceli film premietať vonku v piatok 1.9. na námestí ako druhé vonkajšie premietanie, lenže kvôli nepriaznivému počasiu sme museli premietanie presunúť.


FAKJÚ PÁN PROFESOR 2
Pokračovanie úspešnej nemeckej komédie pod názvom Fakjú pán profesor 2 prilákalo v piatok 30.6.2017 do Kultúrneho domu v Žarnovici približne 30 mladých ľudí.

MIMONI
Tieto žlté stvorenia sú proste obľúbené. Preto sme ich znova privítali na naše plátno v Kultúrnom dome v piatok 5.5. Detí prišlo vyše 112 a každé dostalo sladkosť :)


SUICIDE SQUAD
Keďže sú komiksové filmy čoraz viac obľúbené, rozhodli sme sa urobiť hlasovanie z troch filmov : Deadpool, X-Men : Budúca minulosť a víťazný film Suicide Squad. V sobotu 1. apríííííííla :D prišlo na premietanie približne 80 až 90 ľudí.

MILENCI TÝCH DRUHÝCH
Ako súčasť väčšieho podujatia, ktorým bola Dámska jazda, sme premietali film MILENCI TÝCH DRUHÝCH v sobotu 11. marca. Na premietanie prišlo približne 20 ľudí.

DOBA ĽADOVÁ : MAMUTÍ TRESK
Ďalšie premietanie patrilo deťom, ktoré prišli v sobotu 11.2.2017 v počte 61. Každý divák dostal pri príchode aj sladkosť, aby mali premietanie pohodlnejšie :)


BATMAN VS SUPERMAN : ÚSVIT SPRAVODLIVOSTI

Film Batman vs Superman – Úsvit spravodlivosti bol minulý rok veľkým hitom a nečudo, že vyhral v hlasovaní v našej ankete. Preto sme boli o to viac v šoku, keď prišlo naň len 12 ľudí. Film bol dosť dlhý, vonku bola zima, ale ťažko ospravedlňovať neúčasť, keďže záujem bol veľký. Stretnutie dvoch ikonických postáv bolo otváracou akciou pre rok 2017. Ani fakt, že Batman a Superman si dajú pekne zabrať, nedokázal pritiahnuť veľa divákov (nakoľko bol film aj slabo hodnotený).


LEGO PRÍBEH
Posledným premietaním tento rok bolo detské a to film LEGO PRÍBEH. Premietanie sa konalo v nedeľu 14.8. o 18:00 v sále Kultúrneho domu v Žarnovici. Pre všetky deti sme mali prichystané keksíky a aj kofolu zdarma. Tesne po 18-tej prišlo pár posledných divákov a nakoniec nás bolo približne 65.

MAD MAX: ZBESILÁ CESTA

V piatok 13. mája nám výnimočne fungovala technika na premietaní, takže sa „verejná kliatba týchto piatkov“ nesplnila. Avšak opäť ukázala, že aj mladí chodia radi do kina, pretože ich na film MAD MAX: ZBESILÁ CESTA prišlo viac ako 60.


S LÁSKOU, ROSIE a MARTIN A VENUŠE

Premietaním filmov sme pokračovali a to hneď 2x. Tentokrát to bolo v rámci spolupráce s Odd. kultúry, mládeže a športu MsÚ. Spoločne sme zorganizovali premietanie pri príležitosti Valentína a aj MDŽ. Valentínske kino sa konalo 14. februára a premietali sme film S LÁSKOU, ROSIE. Cieľom akcie bolo priniesť čo najväčšie vlastnoručne vyrobené srdce. Ako súčasť väčšieho podujatia, ktorým bola Dámska jazda, sme premietali film MARTIN a VENUŠE v sobotu 12. marca. Na obe premietania prišlo približne 60-70 ľudí nakoľko boli určené pre „určité skupiny“.


FAKJÚ PÁN PROFESOR  

Otváracou akciou pre tento rok bolo pokračovanie úspešného premietania v Kultúrnom dome. Premietali sme film FAKJÚ PÁN PROFESOR a to 31. januára. Na tento film prišli prevažne mladšie ročníky (15-25) a bolo nás 72.


RÝCHLO A ZBESILO 7

Pomaly, ale iste sa blížime k záveru roka. Pred našim každoročným zhrnutím máme pre Vás prichystaný článok o posledných novembrových akciách.

Už v spomínanom mesiaci november sme sa rozhodli spestriť ľuďom piatok (20.11.), ale aj sobotu (21.11.). V piatok sa mohli kultúrne vyžiť v kine a v sobotu si zašportovať na turnaji. V piatok už od šiestej hodiny čakali ľudia na premietanie filmu Rýchlo a zbesilo 7. Prvýkrát sme išli premietať s istotou, že príde veľa mladých, čo sa nám aj potvrdilo. Na premietanie prišlo 115 ľudí, čo je neuveriteľné číslo. Pred začiatkom filmu si mohli diváci kúpiť kofolu za symbolickú sumu a pohodlne sa usadiť. Na tomto premietané bola taktiež možnosť prispieť na ďalšie premietanie. Vyzbierali sme viac ako 35 €, čo nám pomôže pri ďalšom zakúpení licencie.


MY SME MILLEROVCI a JA, ZLODUCH 2

„Je super, že ste rozbehli premietanie v Žarnovici!“

„Tešíme sa na ďalšie premietanie.“

Presne takéto slová nás tešia a uisťujú nás, že sa oplatí pokračovať ! Štyri premietania za nami, dve pred nami !

Po úspešnom prvom komediálnom a detskom premietaní sme v septembri a v októbri zorganizovali ďalšie dve. Počas Dní mesta (12.9. o 15:30) sa konalo druhé premietanie, taktiež komédie. Na film – My sme Millerovci ! prišlo 55 ľudí, prevažne mladších, takže je vidieť, že aj táto veková kategória má záujem.

Druhé detské premietanie sa opäť nieslo v štýle Mimoňov. V podstate sme ani nemali šancu uvažovať nad iným detským filmom, pretože samotné deti na ulici prosili opäť o Mimoňov, takže sme s veľkou radosťou vyhoveli :). Film, ktorý ich potešil bol Ja, zloduch 2. Spolu prišlo cez 147 ľudí, čomu sme sa veľmi potešili. Novinkou bolo dobrovoľné vstupné, kde nám ľudia prispeli sumou viac ako 90 €. Ďakujeme veľmi pekne všetkým, nakoľko táto suma vystačí na zaplatenie licencie dvoch filmov.

Dňa 21.10.2015 sme ukončili hlasovanie o premietanie AKČNÝCH FILMOV. Ľudia si mohli vyberať z 3 a to boli : Rýchlo a zbesilo 7, Rivali a Batman začína. Podľa našich očakávaní vyhralo Rýchlo a zbesilo 7 s počtom hlasov 94 (71,8 % zo všetkých hlasov). Toto premietanie sa uskutoční dňa 20.11.2015 (piatok) o 19:00 v Kultúrnom dome v Žarnovici. Všetkých pozývame :)


VLK Z WALLSTREET a JA, ZLODUCH

Dve úspešné premietanie za nami a, snáď rovnako úspešné, pred nami. Keď sme pred približne troma mesiacmi prišli s myšlienkou obnoviť čiastočné premietanie v Žarnovici, neboli sme si až takí istí a báli sme sa či to ľudia príjmu. Keď sme dali len menší náznak do skupiny Žarnovica na sociálnej sieti, hneď sa spustila vlna „lajkov“ a povzbudivých komentárov. Onedlho sme dali prvé hlasovanie o film, na ktorý by ľudia prišli. Mohli si vybrať celkovo zo štyroch. Boli to : Babovřesky 2, Pelíšky, Sedem a Vlk z Wall Street. Prekvapivo vyhral Vlk z Wall Street a tak sme neváhali, objednali DVD z distribučnej firmy, rezervovali sálu a chystali premietanie. To sa konalo 24. júla (piatok) o 19:00 hod. Báli sme sa, či prídu ľudia, keďže to je niečo nové a nové sa niekedy ťažko podarí presadiť. Nad naše očakávanie prišlo 66 ľudí, čo nás utvrdilo v tom, že treba pokračovať. Film trval 3 hodiny, takže bola nachystaná aj prestávka s možnosťou zahasiť smäd limetkovým nápojom. Film sa ľuďom páčil a keďže ohlasy boli dobré, neváhali sme a začali sme riešiť ďalšie.

To malo byť detské. Práve tohto sme sa obávali najviac, pretože sme nevedeli, či deti prídu. Film sme vyberali dlho, pretože sme nevedeli nájsť rozprávku, resp. animák. V ponuke bol aj film Ja, zloduch, ktorý sme premietali 23. augusta (nedeľa) o 16:00. Naša skúška zvuku, techniky a filmu začala 15:15 a 15:20 sme už počuli hlasy z vestibulu. Tam už čakalo 20 nedočkavých detí. Nevedeli sme sa dohodnúť, či tých 20 je všetko kto príde, alebo ich bude viac. A bolo ich viac. Do začiatku premietania prišlo 160 ľudí a počas prišlo vyše 10. Neverili sme vlastným očiam, že prišlo toľko detí, ale aj starších. Keďže sme mali aparatúru rozloženú v hľadisku, museli sme im dať stoličky po bokoch, čo ale nemení nič na tom, že sme dokázali „vypredať“ celú sálu. Sme nesmierne radi a natešení, že prišlo toľko detí a toľko ľudí prejavilo, o premietanie a kultúru ako takú, záujem. Počas prvých dvoch augustových týždňov prebiehalo aj hlasovanie o 4 komédie, kde vyhrala úžasná komédia My sme Millerovci s úžasnou Jennifer Aniston. Premietanie toho filmu bude 12. septembra o 15:30 v Kultúrnom dome v Žarnovica počas Dní mesta (11.9.-12.9.), na ktoré Vás srdečne pozývame. Vstup je zdarma. Pre divákov je pripravené aj občerstvenie v podobe pukancov a nápoja za symbolickú cenu. Tešíme sa na Vás.