Mládežník roka

Práve prebiehajú plány pri tvorbe ankety MLÁDEŽNÍK ROKA 2018. Momentálne nám môžete zasielať návrhy na nominantov od 16.3.2018 do 16.5.2018. Všetky pravidlá sa dozviete v štatúte priloženom nižšie.


Od marca tohto roka sme sa pohrávali s myšlienkou zorganizovať anketu na ocenenie ľudí v našom meste. Preto sme v spolupráci s mestom Žarnovica zorganizovali ANKETU pod názvom MLÁDEŽNÍK ROKA. Cieľom tejto ankety bolo oceniť tvorbu a činnosť mladých a talentovaných ľudí v Žarnovici a okolí. Vybrali sme 3 nominovaných do 4 kategórií - ŠPORT, FOTOGRAF, HUDBA a KULTÚRA. Hlasovanie prebiehalo od 1. júna a bolo ukončené 31. augusta 2016. Hlasovať ste mohli elektronicky na Facebooku a formou hlasovacích lístkov v Kultúrnom dome v mestskej knižnici do schránky.

Rozhodli sme sa zorganizovať takúto anketu na základe toho, že v Žarnovici a okolí je veľmi veľa mladých a talentovaných ľudí, čo nás nesmierne teší. Práve oni získavajú za svoju tvorbu a činnosť ocenenia, reprezentujú Žarnovicu, ukazujú jej krásy, pozdvihujú v meste šport, kultúru, hudbu, spoločenské dianie a pod.

Táto anketa slúžila na ocenenie takýchto ľudí. Vy, hlasujúci, ste mali možnosť rozhodnúť v 4 oblastiach z 3 nominovaných “mládežníkov”. Vyberali sme na základe veku, od 12 do 30 rokov.

Sme si vedomí toho, že v Žarnovici je jednoznačne viac mladých a talentovaných ľudí, ako 12 (4 kategórie po 3 nominovaných). Snažili sme sa vybrať ľudí, ktorí sú známi tým, čo robia. Výber ľudí sa konal na našom stretnutí, ktoré sme mali 21.4.2016.

Ako sme vyššie spomenuli, boli 4 kategórie po 3 nominovaných. Sú to kategórie : ŠPORT, FOTOGRAF, HUDBA a KULTÚRA. Výnimočnou kategóriou je ABSOLÚTNY VÍŤAZ. V tejto kategórii nebol nominovaný žiadny mládežník. Nechceli sme rozhodovať o tom kto sa stane absolútnym víťazom. O tom ste rozhodli VY ! Mládežník, ktorý bude mať najviac hlasov, vyhrá túto kategóriu.

Nominovaní mládežníci :

ŠPORT :

Nikola Miksaiová - 16 rokov

Lukáš Paštrnák - 20 rokov

Vladimír Barbora - 15 rokov

FOTOGRAF :

Silvia Magyarová - 22 rokov

Peter Čákovský - 28 rokov

Erik Oslanec - 19 rokov

HUDBA :

RED DAEWOO - hudobná skupina

Martina Forgáčová - 21 rokov

Timotej Rajnoha - 15 rokov

KULTÚRA :

Romana Danišová - 25 rokov

Laura Kordíková - 18 rokov

Michal Vavro - 22 rokov


Po samotnom hlasovaní nasledovalo spočítanie hlasov a slávnostné vyhodnotenie. Hlasov prišlo celkovo 1 552, z čoho 1052 bolo elektronických a 500 z knižnice. V prepočte to vychádza tak, že hlasovalo 388 ľudí. Sme nesmierne radi, že prišlo toľko hlasov, pretože si môžeme dovoliť povedať, že to bola najviac aktívna anketa na ocenenia v Žarnovici!

Slávnostné vyhodnotenie sa konalo 14. októbra o 19:00 v Kultúrnom dome v Žarnovici. Programom sprevádzala ostrieľaná moderátorka Mirka Škreková a pomedzi vyhlasovanie výsledkov hrala mladá a nádejná kapela, v akustickej verzii, Virvar z Kremnice. Z pozvaných hostí prišli pán primátor Kamil Danko, pani viceprimátorka Alena Kazimírová a vedúci OKMaŠ MsÚ Ing. Jozef Piecka. Z nominovaných mládežníkov (ktorí výsledky nevedeli) prijali pozvanie len 5 a to Nikola Miksaiová, Laura Kordíková, Michal Vavro, Silvia Magyárová a Timotej Rajnoha.

Program začal úvodným slovom moderátorky a dvoma pesničkami od Virvaru. Prvým dvom víťazom kategórií ŠPORT a FOTOGRAF prišli ceny odovzdať predseda MMP ZC a členovia Mirka Forgáčová a Patrik Petráš. Kategóriu ŠPORT vyhrala Nikola Miksaiová s počtom hlasov 225 a kategóriu FOTOGRAF vyhrala Silvia Magyarová s 201 hlasmi. Cez prestávku nám ďalšie dve pesničky zahrala opäť kapela Virvar. Cenu víťazovi kategórie HUDBA Timotejovi Rajnohovi s počtom hlasov 191 odovzdala kaepla Virvar. Poslednú kategóriu a to KULTÚRA vyhrala Laura Kordíková s 145 hlasmi.

Cenu absolútneho mládežníka získala Nikola Miksaiová s počtom hlasov 225 a odovzdal jej cenu pán primátor Kamil Danko.

Na záver by sme sa chceli veľmi pekne poďakovať Mirke Škrekovej za moderovanie, Ing. Jozefovi Pieckovi za poskytnutie priestorov pre hlasovanie v knižnici, všetkým hlasujúcim, nominovaným a kapele Virvar. ĎAKUJEME