Novoročný volejbalový turnaj

NOVOROČNÝ VOLEJBALOVÝ TURNAJ 2. ročník

V sobotu 20.1.2018 sa konal druhý ročník Novoročného volejbalového turnaja. Ako obvykle turnaj sa konal v telocvični Strednej odbornej školy v Žarnovici, za čo im veľmi pekne ďakujeme. A ako obvykle, čo sme nesmierne radi, sme privítali 8 družstiev s názvami Kávopiči, Kelňe, Kamaráci, La Parta, Hodruša Juniori, Dajte nám náskok, Lustre a Žaba mastičkárka. Aj tento turnaj bolo „celoslovenský“. Stretli sme sa všetci z Hodruše, Župkova, Hriňovej, Detvy, Voznice, Jastrabej, Bratislavy a samozrejme Žarnovice. Zápasy sme začali hrať o 8:00 a skončili sme až o 19:00. Zápasy boli veľmi vyrovnané a väčšinou sa hral tretí set. Na prvom mieste skončilo družstvo Žaba mastičkárka, druhý skončili Kávopiči, tretí Kelňe a zemiakovú priečku obsadilo družstvo La Parta. Všetkým veľmi pekne ďakujeme za účasť, pretože bol turnaj veľmi silný a vyrovnaný. Tešíme sa na ďalší.


NOVOROČNÝ VOLEJBALOVÝ TURNAJ

Za to volejbalové turnaje, si „idú svoje“. Opäť sa nám prihlásilo 9 družstiev, čo nás nesmierne teší. Tento turnaj sa uskutočnil opäť v telocvični SOŠ. Zápasy začali až o 10:00 a skončili sme až pred 17 tou. Systém hry bol tentokrát o dosť zložitejší, pretože sme museli urýchliť hru. Klasikou bola hra na dva víťazné sety a 15. bod bol víťazný. Družstvá boli rozdelené do 3 skupín (A,B,C) po 3. V každej skupine hral každý s každým. Prvé dve družstvá zo základných skupín postúpili do Vyraďovacích zápasov. V nich sa hralo štýlom -> 1.A : 2.B, 1.B : 2.C, 1.C : 2.A

O prvé tri miesta sa pobili teda len tri družstvá. Turnaju sa zúčastnili družstvá z Hriňovej, Kremnice, Župkova, Novej Bane, Ostrého Grúňa, Hodruše – Hámrov, Ždáne a pod. Názvy boli zase raz kreatívne : Aďov tím, Župkov, Avengeri, Strýko Štefan, Kamaráci, Warriors, Hodruša, Ostrý Grúň, Kávopiči. Na prvom mieste sa umiestnilo družstvo Kamáci, druhé obsadili Kávopiči a na treťom mieste skončil Aďov tím. Tí najlepší dostali poháre, medaile a ostatní zas balíček.