POĎ VON + LETNÉ KINO

Poď von + Letné kino Fotka z prvej letnej akcie v meste !

Leto je plné zážitkov, dobrodružstiev, športu a kultúry. A práve leto je najlepšie na trávenie voľného času vonku. Z tohto dôvodu sme pre Vás pripravili úplne prvú letnú akciu na námestí – pod názvom POĎ VON + LETNÉ KINO. Keďže sme mládežnícka organizácia a mladým chýbajú aktivity v meste, rozhodli sme sa využiť túto medzeru poriadnou letnou akciou!

Samotné podujatie sa odohralo v piatok 28.7. od 17-tej hodiny na námestí pri kostole. Program sme sa snažili urobiť čo najbohatší a tak sa o 17:00 predstavil kúzelník Magic Miracles z Novej Bane, ktorý svojou show vyčaroval magickú atmosféru nielen pre najmenších. Ale keďže počasie sa nedá naplánovať ako iné veci, tak nám začalo liať v polovičke kúzelníckej show. Kvôli pol hodinovej búrke sa muselo približne 70 detí rýchlo schovať, kde sa dalo. Keďže sme vložili do podujatia veľa energie a úsilia, a slnko začalo opäť svietiť, pokračovali sme v programe a opäť volali ľudí do ulíc. Väčšina sa vrátila a k ním sa pridalo ešte približne 50-70 ľudí.

Súčasťou programu boli aj workshopy s členmi, ale pokračovali sme bez nich, keďže nám ich prerušila naháňačka pod najbližšiu strechu. Presne o 18:30 začala hrať domáca kapela Arcon pod vedením Sama Feldsama. Tých vystriedala mladá kremnická kapela Virvar, ktorá zahrala s menším oneskorením 19:30. Obe kapely hrali bravúrne a sme veľmi radi, že si prišli zahrať na našu letnú akciu.

Okrem počasia sa rozhodla stagnovať aj mestská elektrina. Búdku po koncerte vyhodilo a až pán Gontko, ktorý nás napojením na iný zdroj zachránil, sme mohli začať premietať až o 21:30. Hodinu a pol dlhé čakanie vydržala asi tridsiatka ľudí a oplatilo sa. Film sme ani my nevideli a bol fakt super :).

Sme nesmierne radi, že sme dokázali vytiahnuť približne 120 ľudí von do mesta, aby si užili príjemné poobedie a večer s nami.

Veľmi sa chceme všetkým poďakovať za úžasné ohlasy, ktoré nás presviedčajú v tom, aby sme pokračovali v našej činnosti ďalej. Na základe záujmu sa môžete tešiť minimálne ešte na 1-2 vonkajšie premietania.

Poďakovanie patrí mestu Žarnovica, pánovi primátorovi Kamilovi Dankovi za poskytnutie verejného priestranstva a lavíc, pánovi Gontkovi, ktorý nám zachraňoval elektrinu, firme Mistro, Coop Jednote za sponzorstvo, firme, ktorá nám sprostredkovala projekčnú techniku, pánovi Fabovi za ozvučenie, kapelám Arcon a Virvar za poriadnu muziku, kúzelníkovi Magic Miracles, rodine Muhovej, ktorá nám bola ochotná požičať zdroj elektrickej energie, ak by bolo najhoršie a takisto pomohla materiálom a sťahovaním lavíc, Cukrárni Alžbetka za možnosť umiestniť si plagát, ja sa chcem ešte poďakovať mojim členom za úžasnú pomoc a hlavne ďakujeme všetkým divákom a účastníkom prvej letnej akcie v Žarnovici!